Pohár Českého ráje

V roce 2017, kdy jsme Jezdecké Centrum Jičín založili, jsme v našem areálu uspořádali 3 neoficiální závody v rámci Jezdeckých dní pro jezdce i veřejnost. V té době vznikla myšlenka přinést do Jičína oficiální národní parkurové závody. Forma seriálu bodovaných závodů byla u malých regionálních závodů v té době neobvyklá, tento formát využívaly v České republice především velké parkurové akce. První ročník oficiálního poháru se odehrál v roce 2018, následovaly ročníky 2019 a „covidový ročník“ 2020 (3 kola se odehrály v 8 letních týdnech). V roce 2022 se uskuteční jubilejní 5. ročník.

S velkým potěšením konstatujeme, že o pohár je vzrůstající zájem mezi jezdci, dostává se do širokého povědomí divákům, kterých si do našeho areálu nachází cestu stále větší množství.

Několikanásobně se také zvětšil počet partnerů a sponzorů seriálu, díky kterým je možné takto náročnou akci uspořádat a dopřát jezdcům vysoce hodnotné a atraktivní ceny. Nadále také pracujeme všemi prostředky na vylepšení areálu, zázemí pro jezdce a diváky i stylové vizualizaci parkurových překážek.

Naše vize pořadatelů je, že i malé regionální závodiště dokáže uspořádat profesionálně připravené závody, které se líbí jak jezdcům, koním, tak divákům.
Pracovali jsme v profesionálních stájích v Belgii, Nizozemí, Německu, Velké Británii a Švýcarsku, navštívili jsme v rámci své práce mnoho mezinárodních závodů a něco z těchto zkušeností chceme přinést i jezdcům v malých regionálních závodech, formou inovací a vylepšení, které naše závody odlišují od ostatních.

BUĎTE U TOHO S NÁMI!

Share Button