Přelomovou jezdeckou sezonu má za sebou Jezdecké Centrum Jičín a město Jičín samotné. Poprvé v historii se zde v květnu a v září konaly národní jezdecké závody a to jako součást regionálního šampionátu Pohár Českého ráje 2018.
Jezdci během sezony sbírali body za umístění v jednotlivých závodech ve třech kategoriích – hobby, junior a senior – a vyvrcholením bylo jičínské finále dne 22.9. V kategorii hobby zvítězila Michaela Bartošová ze SJ Český ráj Turnov, kategorii junior ovládl Lukáš Kořínek z JK Mira a vítězkou kategorie senior se stala Zuzana Zajícová z JS Javorník.
Projekt regionálního poháru vznikl spoluprací Jezdeckého Centra Jičín a klubu JK Mira z Hnanic u Turnova.
Celkově lze oba závody v Jičíně hodnotit jako vydařené a připravené, což nejlíp dokládá velký zájem jak jezdců (květen – 104! startů – září 97 startů). tak diváků, kteří si na oba závody našly cestu v nevídaně velkém počtu.
Uspořádat závody národního formátu je finančně velmi náročná záležitost a proto bychom rádi poděkovali všem sponzorům z řad jičínských firem a soukromníků, včetně města Jičín samotného. Nemenší podíl na plynulé a perfektní organizaci mají členové našeho jezdeckého centra a jejich rodinní příslušníci – velké poděkování tedy patří i jim.
Regionální pohár plánujeme i pro sezonu 2019,oslovujeme další sponzory a celý pohárový podnik o jedno kolo rozšíříme.

Share Button